Novinky

PRETTY PASTELS

limitovaná edice BABYBJORN


Nová kolekce inspirovaná jarem je tu!


Protože už se  všichni velmi  těšíme na jaro a  více slunečných dnů,

představujeme vám některé naše nejoblíbenější produkty v jarních palelových barvách v

limitované kolekci nazvané  PRETTY PASTELS


V této kolekci najdete oblíbené lehátko Bliss, nosítko Mini a nosítko One

v barvách světle žluté, světle modré a blankytně  modré 

JAK A KDY NA NOČNÍK

JAK A KDY NA NOČNÍK

Své dítě znáte nejlépe jedině vy sami. Učit ho na nočník v době, kdy z toho ještě nemá rozum a neumí ani chodit, je zkrátka nesmysl.

 
Do 1 roku není vhodné učit dítě na nočník, protože:
 • nervová soustava není dostatečně zralá (dítě to nechápe a nerozumí tomu)
 • dítě není schopno ovládat uvědoměle svěrač a vnímat podněty
Pokud dítě nenosí plenu již v 1 roce - jedná se spíše o reflexní vyprazdňování, nikoliv o uvědomělé vnímání potřeby, nebo:
 • je odkázáno na vysazování v pravidelných intervalech
 • má vypěstovaný reflex, který je silný a spolehlivý
Ideální je učit dítě kolem 18 - 21 měsíce.
 
Proces pochopení vyprazdňování se dělí na 3 fáze:
 
 • dítě nám oznamuje, že se právě pomočilo (netrestejte jej za oznámení - dítě si uvědomuje pocit mokra - lze urychlit použitím látkových plen)

 

 • dítě volá, že právě močí (netrestejte jinak fázi zastavíte, proces můžete urychlit pokud jej ponecháte v nahotě)

 

 • uvědomuje si, že bude močit a oznamuje nám to (proces uvědomění si je ztížen, pokud má dítě zábavu, při hře, nové činnosti v novém prostředí apod. - zpočátku mu to tolerujte)

 

Dítě se dokáže naučit chodit na nočník ze dne na den mezi 21 - 27 měsícem.
Ovšem letmé seznámení s nočníkem ještě neznamená, že můžete zcela odložit pleny. Rozhodně je používejte na noc, a to i v případě, že přes den už si dítě zvyklo hlásit, že chce - „e-e“, na „hrnánek“ nebo „lulat“. Plenky používejte i přes den - pro případ nehody.
I když už dítě plenky přes den téměř nepotřebuje, připravte se, že někdy se zkrátka stane, že se počůrá do kalhotek, ačkoliv jste si mysleli, že už zcela automaticky hlásí potřebu. V takovém případě dítko rozhodně netrestejte - budete ho zbytečně stresovat.
Rodič by neměl podléhat tlaku okolí, ale sám vycítit, kdy je vhodná doba na naučení.
Několik rad jak postupovat s učením
Začněte pomalu. Nejprve dítěti nočník ukažte a vysvětlete mu, jak se používá, např. s pomocí medvídka nebo panenky. Počkejte na dobu, kdy chodí vaše dítě kakat a posaďte ho na nočník. Pamatujte na to, že „úspěch“ se hned nedostaví, musíte chvilku vydržet. Jakmile se dítěti podaří do nočníku „něco udělat“, nezapomeňte ho pochválit. Bude ho to motivovat.
 
 • Nechte nočník dítěti na očích a všímejte si, jestli o něj bude jevit zájem. Pokud ano, bude učení jednodušší.

 

 • Volte takové oblečení, které bude moci dítě snadno a rychle sundat až bude pospíchat na nočníček. Nejlepší jsou tepláky nebo kalhoty s volnější gumou.

 

 • Během léta nechte batole běhat doma nebo na zahrádce nahé. Když se dítě počůrá, hned si uvědomí, co se stalo.

 

 • Nestresujte dítě trestáním nebo nadáváním za drobné „nehody“. Snažte se ho spíše chválit a celkově k celému učení přistupovat spíše pozitivně.

 

 • Nejlepší způsob je „škola hrou“. Hlavně malé chlapečky to velmi baví. Na dně nočníku udělejte jakoby terčík, do kterého se mohou kluci „trefit“.

 

 • Ze začátku musíte na potřebu dítěte myslet vy a pravidelně mu ji chodit připomínat. Malé děti bývají tak zabrané do hry, že zapomenou, že potřebují čůrat.

 

 • Pokud se dítě při učení vzteká nebo nočník urputně odmítá, nenaléhejte na něj. Nic dobrého by to nepřineslo. Možná jen nepřišel ještě jeho čas, u některých dětí má učení zkrátka několik fází.

 

 • Nebuďte zklamaní, pokud dojde ke kroku zpět. Může se to stát hlavně, když se v rodině stane nějaká významná událost, např. narození dítěte, hádky nebo rozvod rodičů.

 

 • Netrapte se, pokud nejde učení tak, jak jste si představovali. Nakonec se naučí na nočník a později na záchod chodit každé dítě. Dříve, nebo později...

 

 

 

PŘEJEME MNOHO ZDARU!
 
 
 

O nás

Vítejte na našich stránkách :-)

 

Společnost Baby Concept s.r.o. byla založena v únoru 2017, ale prodejem výrobků pro děti se zabýváme téměř 20 let.Vždy jsme se specializovali na výrobky, které vynikaly svojí kvalitou, bezpečností a zajímavým designem. Dříve jsme prodávali široký sortiment výrobků, ale postupem času jsme se začali specializovat především na prodej nosítek a lehátek švédské značky BABYBJORN, která nabízí vysoce kvalitní produkty pro děti od narození do zhruba 2 let věku. Letos je to již 11 let ,co společnost BABYBJORN vstoupila na český trh a každým rokem si získává více a více příznivců.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete pro pořízení některého z produktů značky BABYBJORN (založeno 1961), jejíž výrobky mají více než 50 tiletou tradici a patří mezi nejoblíbenější produkty rodičů  po celém světě. 

V  případě, že byste měli nějaké otázky nebo byste potřebovali poradit s výběrem zboží, napište nám na info@babyconcept.cz , a my se budeme snažit odpovědět Vám co nejdříve.

 

Team BabyConcept

 

Děkujeme a těšíme se na Váš nákup.